Nauczanie

  • PDFDrukuj

Do założenia szkoły skłoniły mnie przede wszystkim własne doświadczenia zdobyte w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi jak i doświadczenia w nauczaniu własnych dzieci, a także własna pasja w pracy z dziećmi. System edukacji w jakim przyszło nam kształcić nasze dzieci nie zawsze w pełni potrafi zaspokoić potrzeby i wykorzystać możliwości naszych pociech.

Poza tym chcemy, jako rodzice, opiekunowie, dać dziecku to, co pomoże i ułatwi mu dalsze życie. Patrząc na znudzone dzieci na lekcjach, słuchając tych którzy mówią, że język obcy jest trudny, a wkuwanie kolejnych partii słówek to horror- chcę pokazać, że można uczyć się bawiąc, ale tylko z ELEPHANTEM!

Dlatego odchodzimy od schematu "szkolnej ławki", pokazując, że można w przyjemny sposób uczyć się języka. Stosowane przez nas metody nauczania pobudzają wyobraźnię dziecka, umożliwiają jego wszechstronny rozwój i sprawiają, że lekcje są żywe i atrakcyjne.

Nasze hasło PLAY AND LEARN WITH ELEPHANT realizujemy m. in. poprzez kącik z zabawkami. Budując wieżę z klocków można uczyć kolorów, liczenia, kształtów. Bawiąc się misiem można powtarzać części ciała, mówić o uczuciach, opowiedzieć bajkę, a ustawiając samochody do wyścigu stopniować przymiotniki (szybki, szybszy i najszybszy).  Zabawie zawsze towarzyszy lektor, który od momentu wejścia dziecka do sali stara się mówić w języku obcym- powitanie, zapytanie o samopoczucie, pogodę. Zwracamy uwagę by dzieci także zwracały się do siebie w języku obcym, (daj mi kredkę, gdzie jest klej, pożycz mi ten samochód itp.) W ten sposób tworzymy na zajęciach sytuacje imitujące życie codzienne.

 

Wykorzystujemy metodę, w której nauczanie następuje poprzez doświadczanie nowej wiedzy całym sobą (metoda sensoryczna). Podczas nauczania angażowane są wszystkie zmysły: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku. Najlepiej bowiem dziecko poznaje i koduje znaczenie danego wyrazu, jeśli w pewien sposób go do świadczy. Dlatego najszybciej zapamięta słowo np. słodki (sweet) jeśli akurat będzie mogło posmakować czegoś słodkiego.

Ważną rolę odgrywają ćwiczenia bazujące na metodzie reagowania całym ciałem, gry i zabawy językowe, quizy, konkursy, także rym i rytm- dzieci uczą się piosenek, wierszyków, rymowanek, a jako przerywniki proponujemy zabawy muzyczno-ruchowe.

Dzieci korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Są to m. in. gry planszowe, edukacyjne, karty obrazkowe, kasety audio i video, książki językowe. Ponadto korzystają z pełnego wyposażenia materiałów papierniczych: kolorowe papiery, bibuły, flamastry, plastelina, modelina, kredki, farbki itd. Pomoc dydaktyczna XXI wieku to tablica interaktywna eBam.

Wszystkie te pomoce mają służyć rozwijaniu umiejętności językowych oraz utrwalaniu poznanego materiału.

 

Uczniowie pracują z podręcznikami znanych wydawnictw językowych takich jak:

Macmillan i Expres Publisking.

Podręczniki te są starannie dobierane do poziomu uczniów tak by rozwijały ich umiejętności i zdolności językowe. Są to najnowsze publikacje, które wyposażone są w e-booki i płyty CD-ROM z piosenkami lub grami, które dzieci mogą powtarzać i uaktualniać w domu.

 

Dziś w Europie nie ma już granic geograficznych, możemy więc swobodnie korzystać z tego dobrodziejstwa. Pozostają jednak bariery językowe. To one tak naprawdę sprawiają, że nie możemy w pełni cieszyć się Europą i znacząco utrudniają nam życie. Podróżując, często dziwimy się, że np. Holendrzy, Niemcy czy Norwegowie swobodnie posługują się angielskim. Nigdy nie jest za późno by zacząć przygodę z językiem. Dlatego nie tylko dzieci zapraszamy na zajęcia ale pracujemy i z dorosłymi, którzy potrzebują umiejętności językowych czy to w pracy, czy podczas wakacyjnych wyjazdów. Pamiętaj nigdy nie jest za późno na odkrywanie czegoś nowego.

 

Wychodząc na przeciw potrzebom zapraszamy na kurs dla dorosłych początkujących „angielski w praktyce”, kładąc nacisk na elementarne umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, niemieckim i francuskim za granicą.

 

Galeria

Kontakt

Szkoła językowa "ELEPHANT"
ul. Szymanowskiego 8, Świecie
Tel: (+48) 605 45 00 46
Email: kontakt@elephantuj.pl

StartNauczanie